Riverina League first grade
Turvey Park v Wagga Tigers
Saturday 2.10pm at Maher Oval
Subscribe now for unlimited access.
$0/
(min cost $0)
or signup to continue reading
TURVEY PARK
B: C Grintell, T Doyle, A Jenkins
HB: H Woods, A Emery, T Cunningham
C: X McDevitt, H Smith, S Jones
HF: J Peters, B Wallett, H Stapleton
F: L Leary, W Ford, R Leary
Foll: W Voss, J Margosis, L Warren
Int: A Wolter, B Harmer, J Guthrie
WAGGA TIGERS
B: T McCoullough, H Kelly, K Milde
HB: C Wadley, K Priest, M Stephenson
C: N Gorman, T Todd, W Kirkup
HF: N Cooke, C Pavitt, S Schirmer
F: J Larwood, F Hubbard, B Walker
Foll: H Cook, M Ryan, S McNaughton
Int: T Flanigan, A Lyons, C Schwenke
Leeton-Whitton v Narrandera
Saturday 2.10pm at Leeton Showgrounds
LEETON-WHITTON
B: J Norman, J Fisher, M Axtill
HB: K Stockton, T Meline, C McAdam
C: A Rees, M Rainbird, T Groves
HF: C Neutz, T Doyle, J Clayton
F: B Clifton, J Hodge, J Broadbent
Foll: L Henley, A Crelley, J Rourke
Int: J McGregor, C Matthews, J Grundy
Emg: B Butler, H Askew
NARRANDERA
B: K Williams, L Patterson, K Dunn
HB: H Odgers, J Smith, B Hall
C: S Williamson, J Grinter, J Spurr
HF: J Carroll, D Quilter, B Rioli
F: A Carroll, H Pole, E Puruntatamerri
Foll: L Lyons, T van Buren, B Renet
Int: S Light, M Mellon, D Williamson
Griffith v Mangoplah-Cookardinia United-Eastlakes
Saturday 2.10pm at Exies Oval
GRIFFITH
B: W Vaessen, C Cunial, L Wallace
HB: D Peruzzi, R Lucas, C Kirkpatrick
C: M Rosengreen, K Spencer, T Tyson
HF: O Bartter, H Northey, J Girdler
F: B Morrissey, I Conlan, T Powell
Foll: N Richards, J Rowston, T Baxter
Int: B Spencer, B Evans, J Whitworth
MCUE
B: J Woodhouse, A McCormack, R Cole
HB: H Collins, L Pulver, T Wheeler
C: C Spackman, N Foley, D Arthur
HF: F Collins, D Lord, H Wheeler
F: C Harper, L Johnson, L Kendall
Foll: T Smith, E Schiller, H Fitzsimmons
Int: B Jones, S Schiller, S Martens
Ganmain-Grong Grong-Matong v Coolamon
Sunday 2.10pm at Ganmain Sportsground
GGGM
B: K Mahon, J Walsh, J Sase
HB: S Martyn, B Walsh, Z Burhop
C: J Taylor, J Powell, C Krebser
HF: J Mccaig, S Hamblin, J Lander
F: S Butterfield, T Banuelos, T Sase
Foll: D Foley, N Hamblin, A Proctor
Int: T Quinn, J Connolly, J Peck
COOLAMON
B: A Hard, N Buchanan, L Moore
HB: Z Lewis, T Coenen, J Buttifant
C: J Rudd, A Clarke, C McKelvie
HF: A Macauley, F Cook, B Hodgson
F: C Mattingly, J Redfern, O Perrot
Foll: A Ledson, B Glyde, D Mullen
Int: M Robinson, M King, N Holden
Farrer League first grade
Northern Jets v Marrar
Saturday 2.10pm at Ardlethan Sportsground
NORTHERN JETS
B: M Tidd, M Doyle, J Avis
HB: R Davis, P Bray, T Roscarel
C: H Roscarel, N Fairman, S Clemson
HF: M Harper, A Flagg, H Collis
F: R Judd, B McKinnon, C McCormack
Foll: B McLean, J Harper, J Fisher
Int: J Griffin, B Grinter, H Gaynor
MARRAR
B: F Jenkins, C Willis, J Jenkins
HB: J Hedington, H Reynolds, L O'Callaghan
C: A Kent, J Brown, M Rynehart
HF: C Gardner, K Emery, B Toy
F: C Walker, B Walker, J Staines
Foll: N Molkentin, Z Walgers, C Bourke
Int: C Walshe, N Cawley, J O'Callaghan
Emg: B Limbrick, J McPherson, J Withers
Temora v The Rock-Yerong Creek
Saturday 2.10pm at Nixon Park
TEMORA
B: N Stimson, R Hubbard, L McKelvie
HB: C Mackey, Z Oliver, A McRae
C: K Shea, I Reardon, I Pattinson
HF: R Krause, D Leary, L Murray
F: B Blackwell, J Morton, J Cornell
Foll: J Cullen, W Morshead, W Reinhold
Int: M Krause, B Burgess, B Ruskin
TRYC
B: J Burkinshaw, C Cool, W Adams
HB: A Ridley, T Hannam, C Brown
C: J Kemp, C Steele, S Wolter
HF: J Brooks, D Biermann, C Diessel
F: M Flack, J Roberts, S Williams
Foll: N Budd, R Budd, D Roberts
Int: D Bauer, J Prestage, M Cummins
Coleambally v North Wagga
Saturday 2.10pm at Coleambally Sportsground
COLEAMBALLY
B: T Mannes, J Shaw, L Evans
HB: T McInnery, T Argus, C Hayes
C: N Graham, J Buchanan, L Horton
HF: K Bennett, B Argus, T Blisset
F: J Lyell, C Bock, C Walter
Foll: D Mader, D Bennett, R Best
Int: B Coppick, B Potts, B Goudie
Emg: L Ryan
NORTH WAGGA
B: I Bennett, J Nejman, M Thomas
HB: A Bennett, K Hanlon, B Clark
C: L Hart, W McGowan, B Carey
HF: Z Whyte, M McGowan, R Doneley
F: N Fitzgerald-Holmes, T Nejman, M Mattingly
Foll: J Flood, T Cooper, L Mauger
Int: W Harper, J Kerr, J Thompson
Emg: A Cornell
Barellan v East Wagga-Kooringal
Saturday 2.10pm at Barellan Recreation Ground
BARELLAN
B: A McDonald, B Radovanovic, D Campbell
HB: T Scott, M Irvin, J Lawton
C: A Clifford, R Irvin, C Nicholls
HF: H Morris, S Bourchier, A Forbutt
F: J Hillman, A Clifford, H Gilmour
Foll: J White, L Killalea, M Irvin
Int: J Mahy, L Emery, J Mickan
EWK
B: K Argus, N Curran, N Scott
HB: L Cuthbert, M Tiernan, L Gerhard
C: R Bourne, J Maslin, Z Randal
HF: K North Flanigan, R Flint, J Hughes
F: B Argus, J Boumann, J Piercy
Foll: M Dryburgh, J Turner, D Morton
Int: H Nelson, J Petrie, H Leddin
Riverina League reserve grade
TURVEY PARK
B: J Kirk, G Charleson, H Curry
HB: K Smith, C Harmer, J Cain
C: M Jenkins, B Toohey, R McGill
HF: D Smith, H Rynehart, J Smith
F: W Morris-Wilson, W Ashcroft, J Brock
Foll: H Cook, C Pollard, L Quilter
Int: L Beer-Anderson, L McRae
WAGGA TIGERS
B: M Griffin, Z Cornell, T O'Mahoney
HB: S Nash, X Heeney, J Doswell
C: A Ganino, W Field, D Kingwill
HF: D Howard, H Post, L Gregurke
F: L Quince-Dohl, J Mitchell, M Pavitt
Foll: J Hinds, M Webster, L Brett
LEETON-WHITTON
B: B Lashbrook, B Butler, R Ward
HB: B Spicer, M Meline, J Bishop
C: J Stevens, M Burns, D Bowyer
HF: H Askew, R Dunn, W Cutting
F: J Bullivant, D Fisher, W Aliendi
Foll: R Whilesmith, Z Fairweather, M Seymour
Int: B Hardie, J Driscoll, B Smith-Hill, S Shirdon, P Puntoriero
NARRANDERA
B: A Elridge, B Pearson, J O'Mahoney
HB: J Sullivan, B Gleeson, L Deen
C: M Rainbird, S Quilter, K Bloomfield
HF: T Orme, S Gable, S Gehringer
F: A Beal, D Matthews, J Absolom
Foll: M Dillon, B Cox, C Vearing
Int: J Maniscalco, T O'Mahoney, D Knagge, L Bradford, T Carter, X Vearing, J Sergent, C Gonzalez
GRIFFITH
B: S Culgan, L DeMamiel, C Harrison
HB: B Parmenter, S Robinson, W Dalton
C: K Stevenson, J Crowe, K Ruyg
HF: Z Dart, J Neylan, D McDermott
F: R Patey, M Ashcroft, C Violi
Foll: B Aloisi, A Ray, C Purtill
Int: T Jamison, A Forwood, B Kenny
MCUE
B: L Payne, S Mazzocchi, R Wales
HB: B McClintock, M Neiberding, D Whytcross
C: X Moller, J Whitley, I Schiller
HF: R Walker, C Reynoldson, S Moller
F: C Hounsell, A Pichl, L Trevaskis
Foll: C Quade, H Whitley, B Male
Int: C Jarick, H Hosie, M Walker, K Wood, J Martin
GGGM
B: C Neilson, T Kerrisk, J Anderson
HB: M Foley, N Kember, T Hatty
C: S Lenton, S Longmore, R Jamieson
HF: H Logan, R Lamont, T Brown
F: H Crozier, D Karlberg, T Smith
Foll: S Foley, N Mccrory, J Sullivan
Int: M Smith, M Hatty, J Noble, G Richardson
COOLAMON
B: W Donoghue, A Buchegger, S Drew
HB: L Higman, I Buchanan, L McLoughlin
C: N Donoghue, J Little, A Thompson
HF: K Woods, J Robinson, B Willis
F: H Petty, T Garrett, M Dryden
Foll: L Owens, L Bell, B Guthrie
Int: M Widdows, S Neale, S Moore, H Carroll
Farrer League reserve grade
MARRAR
B: M Stibbard, J Graetz, N Mulholland
HB: B Willis, R Turner, G Harper
C: B Brockman, J McPherson, J Guthrie
HF: R Furner, J Hoey, M Ness
F: B Kavanagh, I Davey, J Malone
Foll: J Howe, B Sanbrook, S Zois
Int: K Lawler
TRYC
B: C Diessel, H Maher, P Oakman
HB: J Merrills, J Gowland, A Meyers
C: H White
HF: C Woods, J Adams, B Merrills
F: B Clark, D Selby, S Johnston
Int: G Pike, W Bauer
COLEAMBALLY
B: S Strachan, X Chirgwin, J Burnett
HB: K Duncan, D Kilmartin, R O'Neill
C: M Foster
HF: L Vearing, B Hardy, A Graham
F: R Bock, M Jessop, J Undy
Foll: F Klotz, R Mannes, L Ryan
Int: J Campbell, B Schmetzer, J O'Connell, J Smith
NORTH WAGGA
B: J Crouch, E Doherty, B Robertson
HB: B Alexander, G Tomasoni, A Cornell
C: J Sandral, K Cross
HF: M Dickson, A Noack, S Croxton
F: L Timothy-Nesbitt, J Board
Foll: H Pollard, L Harper
Int: J Durham, M Jolliffe, T Hopkins, J Carey, J Lenko, B Doneley
EWK
B: A Short, N Baker, R Trainer
HB: C Andrews, J Cooper, R Wheeler
C: W Barby
HF: C McPherson, C Clark, C Dunne Argus
F: B Flynn, J Jenkins, L Piltz
Int: R Chamberlain, R Brydon
Riverina League under 17.5
TURVEY PARK
B: J Alier, J Cherian, A Keough
HB: Z Walsh, S Stout, B Twitt
C: J Wallett
HF: P Bryant, H Glanvill, D Weidemann
F: W Howard, L Livio, J Rodham
Foll: A Seghabi, J Ashcroft, W Scott
Int: I Wallett, J Preston
WAGGA TIGERS
B: A Cook, B Browning, G Howard
HB: H Heazelwood, R Whalan, J Wood
C: O Fennell
HF: A Lee, J Sewell
F: F Gregurke, H Wheatley
Foll: D Corby, O Spackman, W Mutton
LEETON-WHITTON
B: C Sayer-Roberts, T Sales, D Hickey
HB: C Jones, M Turner, J Steele
C: R Clayton, J Crompton, N Fletcher
HF: V Wate, C McCallum, C McFadyen
F: E McDonald, T Lepper, C Wallace
Foll: E Morschell, T McMillan, H Seymour
Int: J Lloyd, L Pitt, S Rees, J Kefford
NARRANDERA
B: N Pretty, B Lawrence, H Robertson
HB: A Rankin, D Pendergast, N Tait
C: M Rankin, J Curry, J Eldridge
HF: F Warren-Porteus, T McLellan, A Wright
F: H Coelli, J Winnell, A Smith
Foll: I Hutchison, C Ewers, J Litchfield
Int: S Hunt, C Gonzalez, D Mimmo
GRIFFITH
B: L Stevenson, R Andreazza, H Morel
HB: L Newman, B Kenny, F Robinson
C: J Kenny, T Jamison, S Guidolin
HF: Z Speirs, A Forwood, D Stevenson
F: R Pagano, J Bruce, O Robinson
Foll: B Summers, C Rand, O Young
Int: T Hammond, Z Mitchell, C Twaddell, L Waide, J Gee
MCUE
B: M Warren, H Roberts, F McIntyre
HB: G Ruwald, L Crittenden, S Pigram
C: C O'Reilly, J Vennell, I Pratt
HF: H Angel, L Daniher, F Corbett
F: C Doherty, H Smith, B Parker
Foll: O Gianniotis, O Irvin, M Crawford-Foster
Int: C Buist, D Waugh-Smith, N Woodhouse
GGGM
B: B Gain, L Bohmm, M Harris
HB: J Butts, N Dennis, C Smith
C: M Chambers, B Burns, A Crozier
HF: S Taylor, J Pritchett, J Underwood
F: J Guthrie, X Drum, B Smith
Foll: J Foley, L Hatty, T Hare
Int: T Nelson, J Lugton, J Brooke, L Bradley
COOLAMON
B: J Kingham, L McCaig, L Fifield
HB: L Buchegger, A Perrot, M Lewis
C: L Lauder, J Burgess, C Gallagher
HF: C Dryden, T McCaig, J Bell
F: C Bell, J Spencer, N Bartholomew
Foll: T Pumpa, N Buchanan, T Francis
Int: D Ross, S Borja, J Glen, A Ceeney, K Stuart