WAGGA TIGERS v COOLAMON
Saturday, Robertson Oval, 2.10pm
Subscribe now for unlimited access.
$0/
(min cost $0)
or signup to continue reading
FIRST GRADE
Wagga Tigers
B: M Wadley, I Bennett, C Dunne-Argus
HB: S Flanigan B Morton, A Bennett
C: P Ryan, J Cornell, J Staines
HF: T McCoullough, C Pavitt, N Gorman
F: I Lyons, J Manton, C Wadley
Foll: H Cook, B Gould, B Bigham
Interchange: J Larwood, F Yates, X Heeney, J Myers
Coolamon
B: M Robinson, Z Oliver, N Buchanan
HB: P Bray, W Graetz, A Clarke
C: B Leary, S Darcy, A Macauley
HF: B Glyde, J Buchanan, H Wakefield
F: R Cox, J Redfern, A Carroll
Foll: W McGowan, J Sykes, J Maslin
Inter: C Mattingly, J Carroll, I Pattison
In: R Cox, M Robinson, C Mattingly (debut), J Carroll, I Pattison (debut)
Out: M Macauley, C McKelvie, B Wood, H Bradley, S Neale
RESERVE GRADE
Wagga Tigers
B: B Stephenson, Z Cornell, D Kingwill
HB: W Kirkup, H Hannaford, M Griffin
C: B Bennett, H Bennett, J Shaw
HF: D Perri, M Noonan, H Wooden
F: M Etchells, L Quince, J Scarr
Foll: W Morley, J Lucas, J Myers
Inter: R Errington, J McCoullough, F Russell, B Crawford
Coolamon
B: B Baker, J Bradley, M Coates
HB: J Fifield, J Robinson, A Buchegger
C: J Buttifant, H Carr, I Buss
HF: D Mackay, L McLoughlin, T Vance
F: B Edyvean, T Gillard, F Barty
Foll: L Owens, W Alchin, T Besgrove
Inter: A Thompson, T Garrett, D Chandler
UNDER 17.5S
Wagga Tigers
B: C Currie, A Singh, J Street
HB: D O'Toole, J Press, L Brett
C: J Doswell, O Whalan, J Lucas
HF: M Ryan, A Gollan, D Kalmeier
F: L Quince-Dohl, F Hubbard, G Lyons
Foll: M White, N Dohl, W Walker
Coolamon
B: L Fifield, L Moore, N Buchanan
HB: N Holden, R Gallagher, L Higman
C: J Nelson, L Burns, R Furner
HF: C McKinley, B Hilton, J Rudd
F: L McCaig, L Naumann, J Kingham
Foll: T Pumpa, C Masterson, L Bell
Inter: I Buchanan, R Judd, A Hilton, C Palmer, M Dryden, C Gallagher
GRIFFITH v COLLINGULLIE-GLENFIELD PARK
Saturday, Griffith Ex-Servicemen's Fields, 2.10pm
FIRST GRADE
Griffith
B: M Agnew, C Cunial, N Conlan
HB: J Best, S Foley, D McDermott
C: L Wallace, J Rowston, W Ellis
HF: J Whitworth, J Toscan, J Summers
F: J Girdler, K Spencer. L Owen
Foll: N Richards, Matheson, T Moraschi.
Inter: C Bock, B Spencer, R Best
Collingullie-Glenfield Park
B: Josh Gunning, Tom Crackenthorp, Harry Radley
HB: Dan Frawley, James Pope, Joe Perryman,
C: Harry Wichman, Nick Perryman, Blake Harper
HF: Chad Fuller, Sam Stenning, Spencer Small
F: Edward Perryman, Andrew Clifford, Brad McMillan
Foll: Monty Inglis, Steven Jolliffe, Matt Klemke
Inter: James Kennedy, Jackson Hughes, Will Hughes
RESERVE GRADE
Griffith
B: K Hume, J Keenan, A Verhagen
HB: Q Stevenson R Malone, M Cudmore
C: S Irvin, J Crowe, A Brown
HF: A Ray, B McRae, R Marnardo
F: S Irvin, K Duncan
Foll: J Burley, C Harrison, D Catanzariti
Inter: Bill, D Patey, Julian, N Witherspoon J Craven M Cornish Z Demamiel
Collingullie-Glenfield Park
B: Pat Woods, Lachlan Bruckner, Doug Dejong
HB: Rhyle Davis, Zane Bolger, Tim Banks
C: Josh Conlan, Mitch Ryan, Harrison Hugler
HF: Mick Cooke, Dan Kennedy, Riley Martyn
F: Matt Geppert, Sam Macklan, Zac Billingham
Foll: Matt Thomas, Kal Sykes, Luke Murray
Inter: Jackson Sanbrook, Nick Watters, Nick Harris, Pat Harris
UNDER 17.5S
Griffith
B: B Burns, L Demamiel, S Culgan,
HB: K Stevenson, B Signor M Vardanega.
C: T D'Aquino, R Spencer, J Menegazzo.
HF: J Rogerson, M Bennett, N Singh
F: B Evans, J Managazzo, D Patterson
Foll: M Rosengreen, Z Connor, B Morrissey
Inter: B Kenny, T Jamieson, T Bartter, W Vaessan, B Devery, I Conlan, L Stevenson, M Ashcroft, Z Spiers, A Forwood
Collingullie-Glenfield Park
B: Pat Fitzgerald, Alex Taylor, Tom Woods
HB: Jude Fuller, Cameron Woods, Aaron O'Connor
C: Oscar Wichman, Noah Vennell,
HF: Nathaniel Woods, Noah Harper, Tom Haines
F: Bailey Woods, Brock Thomas, Blaine Speers
Foll: Cameron Greenway, Tom Howard, Hugh Bent
NARRANDERA v LEETON-WHITTON
Saturday, Narrandera Sportsground, 4.10pm
FIRST GRADE
Narrandera
B: J Smith, N O'Brien, M Melon
HB: C Vearing, K Bull, B Jamieson
C: T Van Buuren, S Randall, H Odgers
HF: H Grintell, I Bunge, C Irons
F: H Odgers, F Inglis, L Jamieson
Foll: B Hutchison, Luke McKay, J Hedington
Inter: T Metcalfe, Leigh McKay, J Bourke
Leeton-Whitton
B: Jarrod Coelli, Darcy Cullen, Hayden Mahalm
HB: Jake Norman, Tom Meline, Jye Doyle
C: Nathan Ryan, Bryce O'Garey, Dan Hillam
HF: Ryan Dunn, Josh Lanham, Brad Boots
F: Logan Mahalm, Taj Doyle, Tom Handsaker
Foll: Mason Dryburgh, Tom Groves, Will Wakeman
Inter: Jhi Grundy, Isaac Houghton, Jake Turner
RESERVE GRADE
Narrandera
B: W Roffe, M Dillon, A Eldridge
HB: A Quilter, L Kerr, S Quilter
C: K Spencer, A Beal, D Knagge
HF: R McLay, X Vearing, J Maniscalco
F: L Brown, C Finemore, C Whiteman
Foll: D Matthews, B Hall, Z Litchfield
Inter: H Wasley-Reilly, J Craze, C Bennett, J Mitchell, B Grinter
Leeton-Whitton
B: Matt Axtill, Ryan Oldershaw, Damian Barker
HB: Stan Herrmann, Craig Townsend, Mark Salafia
C: Mark Burns, Luke Trembath, Harley Porter
HF: Cooper Boardman, Jaxon Ryan, Jayden Broadbent
F: Jack Clough, Jamie Broadbent, Lindsay Fysh
Foll: Zac Fairweather, Mitch Seymour, Dillon McGillivray
Inter: Nathan Jones. Bryce Butler. Jack McDonnell
UNDER 17.5S
Narrandera
B: C Irons, J Tereva, T Pearson
HB: J Langley, J Morgan, K Bloomfield
C: B Stewart, R Hugo, M Kirk
HF: A Irons, A Rankin, M Salafia
F: C Gonzalez-Monardes, B Tereva, M Forrest
Foll: D Beard, L Deen, M Rainbird
Inter: R Hitchens, T Lyons, H Davies-Botten, T Davies-Botten, J Graham, J Daniel
GANMAIN-GRONG GRONG-MATONG v MANGOPLAH-COOKARDINIA UNITED-EASTLAKES
Sunday, Ganmain Sportsground, 2.10pm
FIRST GRADE
Ganmain-Grong Grong-Matong
B: S Hamblin, J Walsh, D Foley
HB: B Walsh, Z Forostenko, S Martin
C: M Taylor, A Proctor, L Parker
HF: L Walsh, M Rothnie, J Mccaig
F: K Watts, G Alexander, C Krebsar
Foll: J Olsson, M Hamblin, T Anderson
Inter: J Lander, J Sase, K Mahon, S Butterfield
Mangoplah-Cookardinia United-Eastlakes
B: J Scott, J Whitley, D Arthur
HB: P Griffin, T Smith, H Collins
C: C Palombi, T Keogh, J Male
HF: T Cohalan, A McCormack, P Killalea
F: F Collins, M Collins, L Lawrence
Foll: T Smith, N Collins, R Turnbull
Inter: B Jones, J Collins, M Bloomfield
Emerg: X McDevitt, R Cole, J Hindmarsh
In: L Lawrence, C Palombi, N Collins, J Whitley, M Bloomfield
Out: T Castles, R Green, D Bunyan, M Hanrahan, E Schiller, C Chambers
RESERVE GRADE
Ganmain-Grong Grong-Matong
B: S Tempelton, D Cooke, T Noble
HB: E Daniher, N McCrrory, C Smith
C: M Hatty, S Butterfield, H Crozier
HF: M Daniher, M Foley, N Holmes
F: J Kerrsisk, M Foley, B Larkin
Foll: S Foley, J Sase, H Logan
Inter: P Lucas, B Hare, I Noble, W Bryon
Mangoplah-Cookardinia United-Eastlakes
B: R Wales, M Pollack, S Mazzocchi
HB: N Sainsbury, R Cole, N Miller
C: J Duke
HF: H Whitley, C Chambers, C Spackman
F: B Moller, W Clark, J Melton
Foll: W Seymour, H Dew, B Male
Inter: H Collie
UNDER 17.5S
Ganmain-Grong Grong-Matong
B: T Hatty, L Wall, N Hatty
HB: Pollard, J Guthrie, G Richardson
C: A Linsell, J Taylor, T Hare
HF: E Hart, B Ruskin, S Lenton
F: J Foley, M Pavitt, B Blacwell
Foll: T Smith, T Kerrisk, J Sullivan
Inter: M Rynehart J Pritchard J Inglis
Mangoplah-Cookardinia United-Eastlakes
B: M Neiberding, T Gentle, H Smith
HB: H Hosie, J Learmont, B Edmunds J Woodhouse
C: K Wood, I Molloy, H Wheeler
HF: J Woodhouse, L Pulver, S Moller
F: C Jarick, H Brown, C Hounsell
Foll: I Jones, X McDevitt, X Moller
Inter: M Waker
Our journalists work hard to provide local, up-to-date news to the community. This is how you can continue to access our trusted content:
- Download our app from the Apple Store or Google Play
- Bookmark dailyadvertiser.com.au
- Follow us on Twitter
- Follow us on Instagram
- Follow us on Google News
- Make sure you are signed up for our breaking and regular headlines newsletters