GROUP NINE TEAMS
Round five
Subscribe now for unlimited access.
$0/
(min cost $0)
or signup to continue reading
Junee v Young
Saturday, Laurie Daley Oval, 2.35pm
Junee
1 Daniel Foley, 2 Rusiate Kaliseiwaqa, 3 Chris Lewis, 4 Jarom Vakarewakobau, 5 Damon Jackson, 6 Liam Sweeney, 7 Dakota Ruta, 8 Patrick Guthrie, 9 Trent Schubach, 10 Simione Naiduki, 11 Tom Diggins, 12 Richard Herangi, 13 Rhys Clemson, 14 Tom Brandon, 15 Simon Wilson, 17 Shawn-ray Pafalani, 18 Hayden Diggins, 20 Will Merritt
Young
1 Thomas Bush, 2 Kye Tiedemann, 3 Aborosio Navori, 4 Sam Langford, 5 James Schiller, 6 Blake Hewitt, 7 Kelepi Komaisavou, 8 Saul Lealaitafea, 9Jesse Corcoran, 10 Kyle Richens, 11 Numiasasulu Tema, 12 Jayke Hogan, 13 Warren Aiken, 14 Aaron Slater, 15 Casey Wall, 16 Bailey Coombes, 17 Harry Fitzpatrick, 18 Jonty Langfield, 19 Will Scott, 20 Simione Sawene
Cootamundra v Tumut
Saturday, Les Boyd Oval, 2.35pm
Cootamundra
1 Jason Cronin, 2 Michael Howard, 3 James Gartside, 4 Jordyn Ballard, 5 Dan Maher, 6 James Smith, 7 Matt Forsyth, 8 Moe Clune, 9 James Woolford, 10 Romann Leota, 11 Chris Maher, 12 Luke Levett, 13 Wayne Parker, 14 Aaron Byrne, 15 Haydn Cowled, 16 Travis Sheppard, 17 Grant Boyd
Tumut
1 Dean Bristow, 2 Jason Webb, 3 Brayden Draber, 4 Michael Clark, 5 Austin McDougall, 6 Jordan Anderson, 7 Todd Broad, 8 Zac Masters, 9 Jacob Toppin, 10 Benny Warner, 11 Ben Roddy, 12 Tom Warner, 13 Thomas Jeffery, 14 Lachlan Bristow, 16 Lewis Arragon 17 Riley Sturt
Temora v Kangaroos
Sunday, Nixon Park, 2.35pm
Temora
1 Hamish Starr, 2 Charles Slinger, 3 Jake Milnes, 4 Jock Ward, 5 Jarrod Tait, 6 Sam Elwin, 7 Rory Block, 8 Kris Rands, 9 Gavin Kite, 10 Sipa Korken, 11 Joe Leggatt, 12 Matt Hughes, 13 Grant Hughes, 15 Joshua Nani, 16 Mitchell Wright, 17 Luke McCabe, 19 Paul Ferguson
Kangaroos
1 Cameron Andrews, 2 Eddie Jackson, 4 Timoci Vatubuli, 5 Nick Trevaskis, 6 Trae O'Neill, 7 Zac Graham, 8 Saul Houma, 9 Glenn Dumbrell, 10 Warren Lloyd, 11 Nicholas Baker, 12 Hayden Jolliffe, 13 Dana Ratu, 14 Hudson Frazier, 15 Bowie Foster, 16 Lachlan Jolliffe, 17 Jack Moorby, 18 Mitchell Kelly
Brothers v Gundagai
Sunday, Equex Centre, 2.35pm
Brothers
1 Cade Price, 2 Riley Flint, 3 Peter Little, 4 Ethan Mackenzie, 5 Jackson Newling, 6 Dylan McLachlan, 7 Cameron Breust, 8 Clifford Morris, 9 Aaron Wynne, 10 James Hay, 11 Ben Schreiber, 12 Connor McCauley, 13 Nick Hay, 14 Brad Cain, 15 Keifer Power, 16 Brigham Tukukino, 17 Brayden Sharrock
Gundagai
1 James Smart, 2 Dylan Cole, 3 Mathew Lyons, 4 Damian Willis, 5 Noa Fotu, 6 Blake Dunn, 7 Tyron Gorman, 8 Joel Field, 9 James Luff, 10 Luke Berkrey, 11 Troy Barby, 12 Seb Cottam, 13 Brock Dunn, 14 Mark Elphick, 16 Chris Rose, 17 Dylan Murdoch, 18 Cameron Woo
Southcity v Albury
Sunday, Harris Park, 2.35pm
Southcity
1 Jake Dooley, 2 Steven Tracey, 3 Mitch Bennett, 4 Usaia O'Sullivan, 5 Harrison Lucas, 6 Nathan Rose, 7 Josh Siegwalt, 8 Nick Skinner, 9 Kyle McCarthy, 10 Cameron Copeland, 11 Tim Hurst, 12 Mitch Curran, 13 Luke McBeath, 14 Jordan Little, 15 Simon Parr, 16 Maleke Morris, 17 Hayden Jeans
Albury
1 James Girdler, 2 Curtly Jenkinson, 3 Etuate Uaisele, 4 Ty Tindalevale, 5 Keanau Wighton, 6 Adrian Purtell, 7 Robbie Byatt, 8 Brad Hill, 9 Joe Lumb, 10 Brad Nicholson, 11 Liam Wiscombe, 12 Jon Huggett, 13 Luke Ingram, 15 Joe Silafau, 16 Matthew Garness